شماره اول نشريه اخبار کانون منتشر شد

شماره اول نشريه " اخبار کانون " حاوي مهمترين رويدادهاي ماه کانون با هدف اطلاع رساني به اعضاء و معرفي ظرفيت هاي جديد اين نهاد به سيستم بانکي و ساير نهادها و سازمان هاي مرتبط با فعاليت توسعه صنعتي کشور در قطع 25 ...

سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خواستار استفاده از ظرفيت هاي کانون شد

سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري در ابلاغيه اي به مديريت هاي استاني اين سازمان ضمن خواستاري بهره گيري از ظرفيت ها و توانمندي هاي کانون و مشاوران عضو اين نهاد، زمينه هاي بالقوه همکاري بين کانون و سازمان ...

کليد بازگشت حيات اقتصادي به مناطق حادثه ديده

هماسادات گوشه بر ضرورت به کارگيري تجارب گذشته در بازسازي مناطق سيل زده تاکيد کرد و کليد بازگشت حيات اقتصادي به اين مناطق را مشارکت مردم براي بازسازي Sme  ها دانست.   


بانکها همچنان قانون جديد چک را اجرا نمي‌کنند

۹ ماه از اجراي قانون جديد چک مي‌گذرد و بانکها همچنان از اجراي کامل آن سر باز زده و حتي برخي کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقيق ندارند؛ پس قوه قضاييه بايد براي مديران متخلف پرونده تشکيل دهد.

دستورالعمل رمز ارز بانک مرکزي تفسيري از قانون بالادستي

يک صاحبنظر حوزه بانکداري الکترونيک، گفت: دستورالعمل رمز ارز بانک مرکزي تفسيري از قانون بالادستي است.

سياست‌هاي تقويت ارزش ريال در حال جواب دادن است

بلومبرگ در گزارشي ويژه از بازار ارز ايران نوشت: سياست‌هاي بانک مرکزي براي کنترل بازار ارز در حال جواب دادن است.


ميزان سرمايه تاسيس شعب بانک‌هاي خارجي در کشور

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزي، سرمايه تاسيس شعبه بانک‌هاي خارجي حداقل ۱۰ ميليون يورو براي شعبه نوع اول و ۵ ميليون يورو براي شعبه نوع دوم است.

اصلاح نظام بانکي پيش نياز سياستگذاري پولي

تداوم روند استقراض بانک‌ها از بانک مرکزي سبب اخلال در سياستگذاري پولي و افزايش تورش در نيل به اهداف اقتصاد کلان خواهد شد.

بانک مرکزي دستورالعمل رفع تعهد ارزي صادرکنندگان را اصلاح کرد

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران دستورالعمل و ضوابط اجرايي «رفع تعهد ارزي صادرکنندگان و برگشت ارز حاصل از صادرات کالا به چرخه اقتصادي کشور» را اصلاح و به دستگاه‌هاي ذيربط ابلاغ کرد.


سياست گذاري مناسب بانک مرکزي

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: سياست درست بانک مرکزي التهاب خريد و فروش ارز، طلا و سکه و حتي مسکن را کاهش داد.

افزايش توان تسهيلات‌دهي بانک‌ها با فروش امول مازاد

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: خروج بانک‌ها از بنگاه‌داري و تعيين تکليف اموال مازاد موجب افزايش توان نظام بانکي در تسهيلات دهي مي‌شود.

رکود اقتصادي مانع فروش اموال مازاد بانک‌هاست

رييس پيشين پژوهشکده پولي و بانکي اظهار داشت: بخشي از اموال بانک‌ها در قالب ساختمان است که دليل آن سودآوري اين بخش بود اما در حال حاضر بيشتر آنها يا نصف کاره مانده و يا اگر به اتمام رسيده مشتري لازم را ندارد. به طور ...


برگزاري کنفرانس بين المللي مديريت پروژه

به اطلاع اعضاي محترم کانون مي رساند پانزدهمين کنفرانس بين المللي مديريت پروژه در تاريخ 4 و 5 اسفند ماه سال جاري با همکاري گروه پژوهشي صنعتي آريانا و انجمن مديريت پروژه ايران برگزار خواهد شد. 

برگزاري سومين دوره مسابقات ملي چالش هاي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات

به آگاهي اعضاي محترم کانون مي رساند سومين دوره مسابقات ملي چالش هاي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات با عنوان «ICT  Challenge» توسط دانشگاه صنعتي شريف در روزهاي 24 و 25 مرداد ماه سال جاري برگزار خواهد شد. 

دومين همايش معافيت هاي مالياتي «چگونگي و شرايط استفاده از معافيت هاي قانوني»

به اطلاع اعضاي محترم کانون مي رساند دومين همايش معافيت هاي مالياتي با حضور مدير کل امور مالياتي تهران در 24 تيرماه 1398 در هتل بين المللي المپيک برگزار خواهد شد. 


آشنايي با انواع مطالبات بانکي

انواع مطالبات بانکي شامل مطالبات جاري، مطالبات غيرجاري، مطالبات سررسيد گذشته، مطالبات معوق و مطالبات مشکوک‌الوصول مي‌شوند.

کارگاه جستجوي پيشرفته گوگل در عصر کلان داده

کارگاه جستجوي پيشرفته گوگل در عصر کلان داده ، 3 مرداد ماه توسط شرکت ريزيکو برگزار مي شود.

اين کارگاه با هدف درک و يادگيري دقيق عملکرد موتور جستجو به جهت نحوه برقراري ارتباط با آن ، جستجوي فوق سريع و ...


هفته آينده سرنوشت برق بيت کوين مشخص مي‌شود

برخي از رسانه‌ها در روزهاي اخير از پيشنهاد وزارت نيرو براي تعيين تعرفه برق مصرفي استخراج ارز مجازي (بيت کوين) به ميزان ۷ سنت به ازاي هر کيلووات خبر داده بودند.

واگذاري سهام خودروسازان آسان نخواهد بود

يک کارشناس بازار سرمايه اظهار داشت: در مجموع به نظر مي‌رسد بدون ايجاد تغييرات ساختاري اوليه از جمله حذف بدهي بانکي، مشخص شدن سياست دولت در قبال واردات و وضع تعرفه، موضوع خصوصي‌سازي و واگذاري خودروسازان محقق ...

موانعي بر سر راه پيمان‌هاي پولي دوجانبه

از ده سال گذشته با اعمال تحريم‌هاي ظالمانه مالي و تجاري، با تلاش و پيگيري سطوح بالاي مديريتي، پيمان‌هاي پولي با کشورهاي متعددي امضا شده ولي تاکنون به مرحله اجرا در نيامده است.


واکنش منفعلانه سياست گذار به ارز رمزها

حرکت پرسرعت توليد ارز ديجيتال بسياري از دولتمردان را غافلگير کرده و هنوز سياستگذاري دقيقي براي صنعت ماينينگ وجود ندارد.

۹۸ درصد بار تامين مالي بنگاه‌هاي اقتصادي بر دوش شبکه بانکي

بيشترين حجم تامين مالي (حدود ۹۸ درصد) بنگاه‌ها در سال ۱۳۹۷ توسط شبکه بانکي انجام شده و نقش بازار سرمايه در تامين منابع مالي فقط حدود دو درصد بوده است.

کلاهبرداران، راه دور زدن سامانه نيما را پيدا کردند

تهران- ايرنا- کلاهبرداران و صرافي هاي متخلف‌، خلاءهاي موجود در سازوکار سامانه نيما را يافته و از آنها براي دور زدن اين سامانه استفاده کرده اند؛ در صورت عدم تسريع در برخورد با متخلفان و عدم رفع نقاط ضعف به تدريج ...


دسيسه صهيونيست ها براي اخلال در اينستکس

تهران- ايرنا- موسسه صهيونيستي شورات هادين رژيم صهيونيستي اذعان کرد که بر اساس طرحي تهيه شده قصد دارد با تنظيم دادخوستي در کشور فرانسه اموال مبادلاتي ايران از طريق اينستکس را توقيف کند.

دلار خود را براي ورود به کانال ۱۰ هزار توماني آماده مي‌کند

تهران- ايرنا- همزمان با اقدامات کنترلي دولت و کاهش تنش هاي سياست خارجي که تقويت ارزش پول ملي (ريال) را به دنبال داشته، دلار خود را براي ورود به کانال ۱۰ هزار توماني آماده مي کند.

نرخ رسمي ۴۷ ارز ثابت ماند

تهران- ايرنا- بانک مرکزي امروز (يکشنبه) قيمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهاي همه ارزها ثابت است.


قيمت بنزين در سال آينده چقدر است؟

رئيس سازمان برنامه و بودجه درباره احتمال افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي از جمله بنزين توضيحاتي داد.

محدوديتي براي حمايت از کالاهاي داخلي نداريم

وزير صنعت ، معدن و تجارت با بيان اين‌که هيچ محدوديتي براي حمايت از کالاهاي داخلي نداريم، گفت: هر کجا که قوانين و مقررات تسهيل‌گر متناسب با شرايط روز کشور نباشد، دولت براي رفع مشکلات آن‌ها اعلام آمادگي کرده ...