در هم انديشي اعضاي کانون به تقويت جايگاه کانون تأکيد شد

جلسه هم انديشي رئيس شوراي عالي کانون با برخي از اعضا يک شنبه 12 اسفند ماه در سالن اجتماعات کانون برگزار شد. در اين جلسه که با حضور دکتر حقيقت پژوه و نمايندگاني از شرکت هاي مديريت صنعت نکو ، خدمات فني و مهندسي طرح هاي ...

امضاي تفاهمنامه کانون با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري

در حاشيه دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع وابسته در تهران ، تفاهمنامه همکاري هاي کانون با سازمان بين سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، توسط آقاي دکتر حسين اربابي معاون سرمايه  گذاري و ...

رونمايي از نرم افزار “ سام”

نشست خبري رونمايي از نرم افزار سام( سامانه انتخاب مشاور) با حضور دکتر حميدرضا حقيقت پژوه رئيس شوراي عالي کانون و خبرنگاراني از خبرگزاري هاي ايبنا، ايرنا، مهر، پول و بانک و کسب و کار در کانون برگزار شد.


گزارش همتي از روند ادغام بانک‌هاي نيروهاي مسلح

رييس کل بانک مرکزي گزارش روند ادغام بانک‌هاي نيروهاي مسلح را به شوراي عالي هماهنگي اقتصادي ارائه کرد.

سازوکار ايراني متناسب با INSTEX بزودي ثبت مي‌شود

رييس کل بانک مرکزي اعلام کرد: ساز و کار متناسب با کانال معرفي شده از طرف سه کشور اروپايي با نام ساز و کار ويژه تامين مالي و تجارت ( STFI ) بزودي در تهران ثبت مي‌شود.

نحوه تسويه بدهي دريافت‌کنندگان تسهيلات ريالي از بانک‌ها تعيين شد

نمايندگان مجلس در جهت تامين نظر شوراي نگهبان با اصلاحات صورت گرفته در نحوه تعيين تسويه بدهي دريافت‌کنندگان تسهيلات ريالي از بانک‌ها موافقت کردند.


ميزان سرمايه تاسيس شعب بانک‌هاي خارجي در کشور

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزي، سرمايه تاسيس شعبه بانک‌هاي خارجي حداقل ۱۰ ميليون يورو براي شعبه نوع اول و ۵ ميليون يورو براي شعبه نوع دوم است.

اصلاح نظام بانکي پيش نياز سياستگذاري پولي

تداوم روند استقراض بانک‌ها از بانک مرکزي سبب اخلال در سياستگذاري پولي و افزايش تورش در نيل به اهداف اقتصاد کلان خواهد شد.

بانک مرکزي دستورالعمل رفع تعهد ارزي صادرکنندگان را اصلاح کرد

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران دستورالعمل و ضوابط اجرايي «رفع تعهد ارزي صادرکنندگان و برگشت ارز حاصل از صادرات کالا به چرخه اقتصادي کشور» را اصلاح و به دستگاه‌هاي ذيربط ابلاغ کرد.


درآمد ارزي کشور بيش از ارز مورد نياز واردات است

يک کارشناس اقتصادي گفت: درآمد ارزي کشور بيش از ارز مورد نياز واردات است بنابراين مي‌توانيم نرخ ارز را کنترل کنيم.

به فعالان اقتصادي منتخب تسهيلات ويژه مي‌دهيم

رييس کل گمرک ايران اظهار داشت: نگاه گمرک به موضوع صادرات و واردات نگاه حمايت از توليد است و باور دارم که دشمني بالاتر از بيکاري براي کشور ما وجود ندارد. بنابراين هر فرد يا سازماني که در راستاي اشتغال گام بردارد دوست ...

تشريح معايب استقرار سوئيفت اروپايي در ترکيه

استاد اقتصاد بين‌الملل اظهار داشت: هيچ کشوري دوست ندارد آمريکا يا ايران را دشمن خود کند، همه به نوعي از اين دعوا فراري هستند. البته آمريکا با توجه به ابزارهايي که در اختيار دارد بنگاه‌هايي که به سمت ايران حرکت ...


برگزاري نمايشگاههاي بين المللي طراحي و ساخت و هتلداري

" دومين نمايشگاه بين المللي تخصصي سرمايه گذاري ، طراحي مهندسي و ساخت " و

" دومين نمايشگاه بين المللي تخصصي هتلداري، مديريت، آموزش، تجهيزات و اقلام مصرفي ...

همايش معافيت هاي جديد مالياتي و حسابرسي مالياتي

به اطلاع اعضاي محترم کانون و علاقه مندان مي رساند همايش معافيت هاي جديد مالياتي و حسابرسي مالياتي با حضور دکتر محسن ابراهيمي، معاون حسابرسي سازمان امور مالياتي در تاريخ دوم اسفند ماه 1397 در هتل بين المللي المپيک ...

نخستين جشنواره و نمايشگاه ملي فولاد ايران

نخستين جشنواره و نمايشگاه ملي فولاد ايران با محوريت نمايشگاه بومي سازي، توسعه تکنولوژي و افزايش توان تأمين برگزار مي‌شود. انجمن توليدکنندگان فولاد ايران، اين رويداد ملي را به عنوان بزرگترين گردهمايي ...


خصوصي‌سازي با اخراج کارگران معنا ندارد

عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه هيچ‌کس حق ندارد به محض خصوصي‌سازي، کارگران را اخراج کند، گفت: هنگامي که بحث خصوصي‌سازي مطرح شد، نبايد بلافاصله کارگران را اخراج يا تعديل کرد و اگر موردي ...

جنيدي: تجميع بانک هاي نظامي مغاير با خصوصي سازي نيست

تهران- ايرنا- معاون حقوقي رييس جمهوري تصميم به تجميع بانک ها و موسسه هاي مالي وابسته به نيروهاي مسلح در يک بانک دولتي را مغاير با خصوصي سازي ندانست زيرا مالکيت آنها پيش از اين در دست خصولتي ها بوده است.

۳ عاملي که به تورم مزمن دامن مي زند

مشاور اقتصادي پيشين رئيس‌جمهور گفت: افزايش ذخائر خارجي بانک مرکزي و افزايش بدهي دولت به نظام بانکي يا افزايش بدهي سيستم بانکي به بانک مرکزي منجر به تورم مزمن مي‌شود.


عملکرد دو ساله نظام بانکي در واگذاري اموال مازاد

طبق گزارش‌ها در مجموع عملکرد فروش اموال مازاد بانک‌ها در سال‌هاي ۹۵ و ۹۶، حدود ۱۲۲ هزار ميليارد ريال بوده که نسبت به آنچه مازاد بوده، ۴۳ درصد عملکرد داشته است.

نقطه درخشان کارنامه اقتصاد مقاومتي/اصلاح قانون چک شاگرد اول شد

قانون چک درحالي در آستانه پنجمين سالگرد اقتصاد مقاومتي تصويب شد که انتظار مي‌رود با نوآوري هاي خود، کارکرد چک را از مانع فعلي کسب و کار به تسهيل‎گر اقتصادي تغيير دهد.

خروج بانک ها از بنگاهداري و فروش اموال مازاد از حرف تا عمل

فروش اموال مازاد بانک ها و خروج از بنگاه داري زير نظر وزارت امور اقتصادي و دارايي و بانک مرکزي، دو موضوعي است که رهبري و دولت بر آن تاکيد جدي دارند؛ اکنون اين پرسش مطرح مي شود که اين روند تا چه مرحله اي پيش رفته است.


وزارت صنعت: ذخاير استراتژيک شکر به 500 هزار تن افزايش يافت

تهران- ايرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با تصميم کارگروه تنظيم بازار براي جلوگيري از افزايش قيمت شکر در ايام پاياني سال، ذخاير استراتژيک اين محصول به 500 هزار تن افزايش يافت.

بازتاب گسترده افتتاح فازهاي جديد پارس جنوبي در رسانه‎هاي جهان

تهران - ايرنا - افتتاح چهار فاز جديد پارس جنوبي به شکل گسترده اي مورد توجه خبرگزاري هاي مهم جهان قرار گرفت.

تعيين تکليف واردات گروه کالايي ۴ به مناطق آزاد

واردات گروه کالايي ۴ بر اساس سهميه مشخص شده مناطق آزاد تعيين تکليف شد.

به گزارش ايبِنا، گمرک ايران در بخشنامه‌اي واردات گروه کالايي ۴ بر اساس سهميه مشخص شده مناطق آزاد را تعيين ...


قيمت بنزين در سال آينده چقدر است؟

رئيس سازمان برنامه و بودجه درباره احتمال افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي از جمله بنزين توضيحاتي داد.

محدوديتي براي حمايت از کالاهاي داخلي نداريم

وزير صنعت ، معدن و تجارت با بيان اين‌که هيچ محدوديتي براي حمايت از کالاهاي داخلي نداريم، گفت: هر کجا که قوانين و مقررات تسهيل‌گر متناسب با شرايط روز کشور نباشد، دولت براي رفع مشکلات آن‌ها اعلام آمادگي کرده ...