کليد بازگشت حيات اقتصادي به مناطق حادثه ديده

هماسادات گوشه بر ضرورت به کارگيري تجارب گذشته در بازسازي مناطق سيل زده تاکيد کرد و کليد بازگشت حيات اقتصادي به اين مناطق را مشارکت مردم براي بازسازي Sme  ها دانست.   

در پنل تخصصي کانون مطرح شد: ضرورت پرداخت وام با نرخ سود ترجيحي به سيل زده‌ها

عضو شوراي عالي ادوار کانون خواستار پرداخت وام با نرخ سود ترجيحي، به منظور بازسازي مناطق سيل زده شد.

مجمع عمومي عملکرد سال 97 و برنامه سال 98 کانون را تصويب کرد

پيرو دعوت عمومي از اعضاي کانون، مجمع عمومي عادي سالانه کانون با حضور اکثريت اعضاي داراي حق رأي ساعت 14 روز چهارشنبه 21 فروردين ماه در سالن امين الضرب ساختمان تشکلهاي اتاق بازرگاني برگزار شد.


پورابراهيمي: بازار متشکل ارزي تا پايان خردادماه راه اندازي مي شود

تهران-ايرنا- رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از راه اندازي بازار متشکل ارزي تا پايان خردادماه خبر داد و گفت: اين بازار موجب مي شود که نرخ هايي همانند بازار سنا و امثال آن به تدريج کنار گذاشته شود.

شيوه واگذاري دارايي بانک‌هاي دولتي در بنگاه‌ها ابلاغ شد

تصويب‌نامه هيات وزيران درخصوص تعيين شيوه قيمت‌گذاري، نحوه واگذاري، چگونگي فروش اقساطي و دريافت بهاي سهام، سهم‌الشرکه، حق تقدم و دارايي بانک‌هاي دولتي در شرکت‌ها و بنگاه‌ها ابلاغ شد.

توضيحات رييس کل درباره دادگاه بانک سرمايه

در جريان دادگاه روز گذشته متهمين بانک سرمايه، در مورد مکاتبات معاونت نظارت بانک مرکزي با دادسراي جرائم پولي و مالي مطالبي مطرح شد.


ميزان سرمايه تاسيس شعب بانک‌هاي خارجي در کشور

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزي، سرمايه تاسيس شعبه بانک‌هاي خارجي حداقل ۱۰ ميليون يورو براي شعبه نوع اول و ۵ ميليون يورو براي شعبه نوع دوم است.

اصلاح نظام بانکي پيش نياز سياستگذاري پولي

تداوم روند استقراض بانک‌ها از بانک مرکزي سبب اخلال در سياستگذاري پولي و افزايش تورش در نيل به اهداف اقتصاد کلان خواهد شد.

بانک مرکزي دستورالعمل رفع تعهد ارزي صادرکنندگان را اصلاح کرد

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران دستورالعمل و ضوابط اجرايي «رفع تعهد ارزي صادرکنندگان و برگشت ارز حاصل از صادرات کالا به چرخه اقتصادي کشور» را اصلاح و به دستگاه‌هاي ذيربط ابلاغ کرد.


ساماندهي معافيت‌هاي مالياتي

حجم بالاي درآمد مالياتي از دست­ رفته، طولاني ­بودن برخورداري از معافيت­‌ها و تعدد و گستردگي آنها از مهم‌ترين دلايل ناکارآمدي نظام معافيت‌هاي مالياتي در اقتصاد ايران است.

احياي کارت سوخت در جلوگيري از قاچاق بنزين موثر است

نماينده مردم پاکدشت گفت: با مردم شفاف باشيم تا مردم وضعيت کشور را بدانند. به گونه‌اي عمل کنيم که مردم بدانند مسئولان به فکرشان هستند.

تبعات اقتصاديِ ژست‌هاي سياسي براي حذف دلار

برخي از نمايندگان مجلس در قالب طرحي خواستار حذف دلار از مبادلات تجاري شدند اما بسياري از کارشناسان اين طرح را هيجاني و ناشي از تصميم اخير آمريکا مي‌دانند.


برگزاري همايش سالانه سياست هاي پولي و ارزي

همايش سالانه سياست هاي پولي و ارزي 21 و 22 خرداد در مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار خواهد شد. 

حضور کانون در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانک، بيمه

دوازدهمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانک، بيمه (فاينکس ۲۰۱۹)  با شعار «مشارکت ...

برگزاري جشنواره فناوري اطلاعات کشور

ششمين جشنواره فناوري اطلاعات کشور «IT WEEKEND6» به تاريخ 13 تيرماه در محل دانشگاه صنعتي شريف در حوزه ITC برگزار خواهد شد. 


بازار متشکل ارزي مي‌تواند ريل‌گذاري بازار ارز باشد

وزير پيشين بازرگاني اظهار داشت: در حوزه عراق در سال گذشته رشد ۳۳ درصدي صادرات را تجربه کرديم هر چند که در فروردين امسال ميزان صادرات با افت همراه بوده است که تلاش مي‌شود در ارديبهشت و خرداد جبران شود و دوباره جاي ...

واکنش يک کارشناس به طرح ساماندهي بازار خودرو

يک عضو هيئت علمي گروه مهندسي خودرو دانشگاه علم و صنعت معتقد است که طرح ساماندهي بازار خودرو که روز گذشته در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد، با واقعيت‌ها و شرايط فعلي کشور منتاسب نيست.

ماليات بر معاملات ارزي شکست خواهد خورد

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دولت مي‌تواند يک واحد پولي درشت به نام تالانت که واحد پول دوران هخامنشي بود را ايجاد کند که ارزش‌گذاري آن براساس مقدار مشخصي از طلا يا سبد ارزي باشد. اين واحد پولي مثلا ...


برنامه وزارت اقتصاد براي کاهش شعب بانکي

دسترسي يا دستيابي فارغ از مکان و زمان به خدمات بانکي، سهولت در پرداخت‌ها، صرفه‌جويي در وقت و هزينه‌ها، آسان‌سازي نقل‌و‌انتقال‌هاي پول و...

رابطه تعداد شعب و جذب نقدينگي/ وضعيت بانک‌ها در ايران و جهان

نتايج يک مطالعه نشان مي‌دهد که افزايش تعداد شعب مي‌تواند زمينه‌ساز جمع‌آوري بيشتر نقدينگي باشد.

نگاه نو به رونق توليد در مناطق آزاد و ويژه

 استفاده از امکانات بالقوه براي هدايت فعالان اقتصادي کشورهاي پيراموني به سوي سرمايه گذاري مستقيم يا از طريق مشارکت با سرمايه گذاران داخلي، يکي از راه هاي رونق توليد در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي است.


منشاء تورم اخير کجاست؟

اين روزها هر از گاهي يکي از اقلام مصرفي با افزايش قيمت مواجه مي‌شود. در نهادهاي حکومتي هر روز بحث يکي از اقلام مطرح است. پريروز بحث افزايش قيمت بليت قطار بود، ديروز ماکاروني و امروز کالايي ديگر. در اين ميان دولت و ...

عزل و برخورد در انتظار دو شغله‌ها

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي چند روز قبل با هشدار نسبت به عدم استعفاي دو شغله‌هاي زير مجموعه‌هاي وزارتخانه متبوع خود اعلام کرد که در صورت مقاومت در برابر استعفا عزل و به مراجع ذيصلاح معرفي خواهند شد؛ ...

آغاز بررسي بازگشت ارز حاصل از صادرات/ ارتباط سامانه‌اي برقرار شد

مديرعامل بانک توسعه صادرات از آغاز بررسي بازگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد و افزود: ارتباط سامانه‌اي بين دستگاه‌هاي ذيربط برقرار شد.


قيمت بنزين در سال آينده چقدر است؟

رئيس سازمان برنامه و بودجه درباره احتمال افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي از جمله بنزين توضيحاتي داد.

محدوديتي براي حمايت از کالاهاي داخلي نداريم

وزير صنعت ، معدن و تجارت با بيان اين‌که هيچ محدوديتي براي حمايت از کالاهاي داخلي نداريم، گفت: هر کجا که قوانين و مقررات تسهيل‌گر متناسب با شرايط روز کشور نباشد، دولت براي رفع مشکلات آن‌ها اعلام آمادگي کرده ...