گزارش عملکرد کانون در دوره منتهي به 30 آذر 1399

در ديباچه گزارش، رييس شوراي عالي در پيامي ضمن عرض تهنيت بهار نو، براي همه اعضاي کانون آرزوي تندرستي و توفيق خدمت روزافزون براي آنان، از همکاري ها و همراهي هاي اعضاي کانون در مسير اجراي برنامه هاي کانون در سال 1399 طي ...

اخبار کانون ويژه نامه معرفي دبيرکل جديد منتشر شد

اخبار کانون (شماره بهمن ماه) با عنوان ويژه نامه معرفي دبيرکل کانون منتشر شد. 

اخبار کانون ويژه آذرماه منتشر شد

نخستين عنوان شماره آذرماه نشريه اخبار کانون پروژه هاي نيمه تمام دولتي حاصل عدم توجه کافي به کار مشاوران سرمايه گذاري است که از گفت و گويي با دکتر علي رحماني مديرعامل شرکت مشاوره سرمايه گذاري نيکي گستر و مديرعامل ...


ساختار مديريت کل اعتبارت بانک مرکزي به عمليات پولي و اعتباري تغيير کرد

تهران - ايرنا - بانک مرکزي در تکميل چارچوب نوين سياست‌گذاري پولي، ساختار مديريت کل اعتبارات را متناسب با نيازهاي ناظر بر اين تحولات به مديريت کل عمليات پولي و اعتباري تغيير داد.

سياست نظام بانکي در بخش توليد

دبيرشوراي هماهنگي بانک‌هاي دولتي مي‌گويد: سياست بانک‌ها حمايت از توليد و نهايت همکاري با واحدهاي توليدي است؛ ضمن اينکه بانک‌ها واحدهاي توليدي فعالي که به ناچار تملک کرده‌اند را هرگز تعطيل نکرده‌اند ...

بيانيه دولت در خصوص عملکرد مديريت ارزي بانک مرکزي

به دنبال انتشار خبر گزارش دادستان تهران در نشست شورايعالي قضائي، در خصوص  پرونده مداخله ارزي، دولت بيانيه‌اي را در اين خصوص صادر کرد.

به گزارش ايبِنا؛ متن بيانيه دولت به اين شرح است: در ...


شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي ابلاغ شد

تهران - ايرنا - شيوه‌نامه صدور کارت برداشت ريالي اشخاص حقوقي با توجه به نياز برخي اشخاص حقوقي براي اتصال کارت بانکي به حساب‌هاي خود و استفاده از ابزارهاي کارتي براي پرداخت هزينه‌هاي روزمره، در کميسيون پولي و ...

متغيرهاي موثر بر بازار ارز در ماه‌هاي حساس آينده

کارشناس اقتصاد سياسي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که در ماه‌هاي آينده، نرخ ارز از سطح فعلي بيشتر نشود و حتي بازار ارز دچار کاهش بيشتر نيز بگردد که اين مهم بايد به صورت هدفمند از سوي بانک مرکزي مديريت شود.

شيوه‌نامه اجرايي اوراق گام ابلاغ شد

بانک مرکزي شيوه‌نامه اجرايي گواهي اعتبار مولد (اوراق گام) را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار ايبِنا، بانک مرکزي با هدف رفع موانع پولي رونق توليد، هدايت منابع مالي به فعاليت‌هاي مولد اقتصادي ...


ابزارهاي بانک مرکزي مشخص است

يک کارشناس اقتصادي پيش نيازهاي دستيابي به کنترل تورم و محقق شدن هدفگذاري‌هاي تورمي را رشد بخش اقتصادي و توليد و همچنين برطرف شدن مشکلات ساختاري اقتصاد مي‌داند.

سايه سنگين کسري بودجه بر سياست‌هاي پولي

يک کارشناس اقتصادي با بيان اينکه نبايد سياست‌هاي مالي کشور بر سياست‌هاي پولي سايه افکند، گفت: قطعا با استقلال بانک مرکزي اين امر ميسر مي‌شود که اين نهاد مهم زير بار فشار براي جبران کسري بودجه نرود.

FATF و روابط بانکي؛ موضوعي سياسي يا اقتصادي؟

حدود ۳ سال از جدي شدن پيوستن ايران به FATF مي‌گذرد و در اين مدت اظهارنظرهاي بسياري را در برداشت؛ با اين وجود نگاه‌ها به چالش حل اين پرونده بخشي سياسي و بخشي نيز اقتصادي و بانکي است.


برگزاري دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا

دومين همايش سالانه انجمن مالي ايران با محور همراهي اقتصاد با سلامت در دوران کرونا: نقش بازارهاي مالي در بهمن ماه سال جاري و با همراهي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

برگزاري رويدادي ملي در حوزه سرمايه‌گذاران در کسب‌وکارهاي علوم شناختي

رويداد ملي سرمايه‌گذاري در کسب و کارهاي حوزه علوم شناختي همزمان با هفته آگاهي از مغز به صورت برخط در تهران برگزار مي‌شود.

برگزاري پنجمين دوره مسابقات ICT Challenge

 

پنجمين دوره مسابقات  ICT Challenge   با عنوان Programming Challenge با تمرکز بر زبان هاي مختلف برنامه نويسي طي دو روز در تابستان سال 1399 در محل دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد. 

هدف از برگزاري ...


برگزاري دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance) 

دومين دوره عالي دانش مالي (DBA IN Finance)  به همت دانشکده مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اميرکبير از اسفند سال جاري  برگزار خواهد شد. 

سومين دوره آموزشي آزمون اصول بازار سرمايه برگزار مي شود

مرکز مالي ايران سومين دوره آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه را برگزار مي کند.

به گزارش پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا) ، دوره‌ آمادگي آزمون اصول بازار سرمايه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاري به صورت آنلاين و ...

دوره هاي آموزشي مديريت چابک

موسسه لايتک آزمايشگاه يادگيري فناوري اطلاعات دوره هاي زير را براي استفاده علاقه مندان برگزار مي کند:

  • کارگاه مديريت چابک با اسکرام به مدت 16 ساعت طي دو روز در ديماه 1399
  • کارگاه آموزشي 20 کنترل ...

تقويت ارزش ريال از رشد توليد مي‌گذرد/ افت دلار ملاک دقيقي نيست

کارشناس مسائل اقتصادي گفت: کاهش ارزش دلار هميشه يک نقطه قوت براي پول ملي و به معناي واقعي تقويت آن نيست و توليد و تمرکز بر توانايي‌هاي واقعي ملي؛ از زمينه‌هايي است که تقويت واقعي ريال را ايجاد مي‌کند.

محمد ...

۴ اقدام کليدي براي مهار تورم

براساس پيش‌بيني مرکز پژوهش‌هاي مجلس، بودجه دولت در سال ۱۴۰۰ در حدود ۱۷۵ هزار ميليارد تومان کسري دارد. تامين مالي کسري بودجه دولت بايد از طرقي مانند کاهش در هزينه‌ها و افزايش ماليات‌ها صورت گيرد. 

تسهيل مبادلات مالي با مجوز بانک مرکزي به رمزارزهاي استخراجي

کارشناس ارشد پولي و بانکي اظهار کرد: از طريق رمزارزها مي‌توان براي دورزدن تحريم‌ها، مبادلات مالي و  ورود و خروج کالا به کشور با استفاده از اين ابزار اقدام کرد.

حجت الله فرزاني در گفت وگو با ...


آسيب شناسي خصوصي سازي در ايران

خصوصي‌سازي در ايران با چالش‌هاي متعددي مواجه است که واگذاري تحت نظر موثر ناظران، احراز صلاحيت خريداران و توجه به توانمندسازي بنگاه بعد از واگذاري مي‌تواند منجر به کنترل اين چالش‌ها شود.

بازي تازه بيخ گوش بانک مرکزي

عليرغم ادعاي بانک مرکزي براي گستراندن چتر نظارتي خود بر سر بانک‌هاي متخلف، به نظر مي‌رسد اين بانک‌ها همچنان مشغول فروش و تملک مجدد دارايي‌هاي مسموم و منجمد خود هستند.

اقدامات شاخص و کليدي بانک مرکزي در سال ۹۹

با گسترش شيوع ويروس کرونا در کشورمان و آسيب جدي به بخش‌هاي مختلف کسب و کار، شاهد حمايت‌هاي مختلف شبکه بانکي به مديريت بانک مرکزي بوديم.


ابلاغ مصوبات جلسه ۲۲۱ ستاد هماهنگي اقتصادي دولت

معاون اقتصادي رئيس جمهور ، تصميمات جلسه دويست و بيست و يکم ستاد هماهنگي اقتصادي دولت مورخ ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ که به تأييد رئيس جمهور رسيده است، را ابلاغ کرد.

ايجاد ۲۵ هزار شغل در مناطق آزاد طي ۸ سال گذشته

مشاور رييس جمهور گفت: طي هشت سال اخير ۲۵ هزار شغل در مناطق آزاد ايجاد شده است.

موفقيت بانک مرکزي در مقابله با پولشويي

عضو سابق کميسيون اقتصادي مجلس با تاکيد بر لزوم تصويب قوانين FATF به منظور کاستن از ميزان تحريم‌ها، عملکرد بانک مرکزي در مقابله با پولشويي را موفقيت آميز دانست.