چهارشنبه, 29 شهریور 1396
تاپ نیوز

تاپ نیوز (567)

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه نرخ سود تسهیلات کاهش خواهد یافت، گفت: با شعب متخلف در زمینه کاهش سود سپرده بانکی برخورد می شود.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ایجاد صف‌های متعدد از سوی بانکها و کشورهای خارجی برای امضای تفاهمنامه‌های فاینانس با ایران گفت: بزودی شاهد سرازیر شدن سرمایه‌های خارجی به کشور خواهیم بود.
موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری "سیتیک" با ۵ بانک ایرانی در مرکز سیتیک چین در پکن امضا شد.
معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی» را به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۵/۹ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد که متن کامل آن به شرح زیر است: «بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون‌گرایی…
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: اجرای توافق خط اعتباری دوطرفه ۵۰۰ میلیون یورویی بانک‌های مرکزی ایران و پاکستان و گشایش شعب بانکی در دو کشور باید در ۳ ماه آینده تحقق یابد.
دبیر کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری از توافق مدیران بانک‌های ایران و کره برای توسعه روابط کارگزاری خبر داد. محمدرضا جمشیدی در گفت وگو با «ایرنا» بیان کرد: «هیاتی از مدیران بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری ایرانی به دعوت اتحادیه بانک‌های کره‌جنوبی به پایتخت این کشور سفر کردند.» او افزود: «مدیران بانکی دو کشور در جریان مذاکرات دوجانبه درباره تنگناهای ارتباطات بانکی و روش‌های اجرایی بانکی مذاکره کرده و تفاهماتی برای توسعه روابط داشتند.» جمشیدی گفت: «در این هیات مدیران بانک‌های پاسارگاد، پارسیان، خاورمیانه، شهر، دی، ملت، گردشگری، موسسه ملل و کانون بانک‌های خصوصی حضور دارند.» او ادامه داد:…
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان آفریقای جنوبی گفت: در حال حاضر هیچگونه مشکل لاینحلی برای گسترش روابط بانکی بین ایران و آفریقای جنوبی وجود ندارد.
تهران - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری گفت: خط اعتباری کشورها برای جمهوری اسلامی ایران گشوده و زمینه استفاده از تسهیلات مالی خارجی فراهم شده است.اسحاق جهانگیری ظهردوشنبه در جلسه شورای اقتصاد درمورد یکی از پیشنهادهای مطرح شده در این جلسه مبنی بر استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای انتقال آب شرب و کشاورزی به شهرهای شمال استان خوزستان، اظهارکرد: مسائل استان خوزستان از پیچیدگی و حساسیت فراوانی برخوردار بوده و دولت اهمیت ویژه ای برای حل مسائل این استان قائل است.وی با تاکید بر این که باید حتما برای حل و فصل مسائل مرتبط با آب و…
-دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ویژه اقتصادی دولت دوازدهم منصوب شد. به گزارش رویداد۲۴ مرتضی بانک، که در دولت یازدهم سمت معاون کل نهاد ریاست جمهوری را بر عهده داشت به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت دوزادهم منصوب شد. بانک جانشین، اکبر ترکان در این سمت شد. مرتضی بانک از مدیران باسابقه در نظام جمهوری اسلامی است. در کارنامه او استانداری کرمان در دولت مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی و معاونت اداری مالی وزارت امور خارجه در دولت سید محمد خاتمی به چشم می‌خورد.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: قرار نیست قراردادهای قبلی بانکی بهم بخورد، بلکه اکاهش نرخ سود از شنبه رخ خواهد داد و نباید جای نگرانی وجود داشته باشد.
صفحه1 از57

ورود اعضا