چهارشنبه, 04 مرداد 1396
اخبار بانکی

اخبار بانکی (951)

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به سیستم بانکی، عدم پذیرش چک‌های رمزدار صادره بانک صادرات از ۲ مردادماه را خواستار شده بود اما در فردای آن روز در بخشنامه دیگری لغو دستور قبلی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: هشت هزار میلیارد ریال سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی سپرده ریالی جذب شد.
تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تکذیب خبر «تغییر میزان صفرهای پول» در زمان استفاده از «خودپرداز بانک ها»، تاکید کرد لایحه دولت برای تغییر واحد پول، به تصویب مجلس شورای اسلامی برای اجرا نیاز دارد.
تهران- ایرنا- بانک های ملت، تجارت، خاورمیانه، آینده، ایران و ونزوئلا، قرض الحسنه مهر ایران، حکمت ایرانیان و انصار پس از تایید صورت های مالی نمونه و کسب مجوز بانک مرکزی، مجمع خود را در موعد مقرر و طبق اعلام قبلی برگزار کردند.
سید احمد عراقچی با استعفا از معاونت اجرایی سازمان بورس راهی بانک مرکزی شد.
معاون ارزی بانک مرکزی از انعقاد قرارداد تامین مالی ۱۲ میلیارد دلاری ۳ بانک اروپایی و آسیایی تا یکماه آینده خبر داد.
تهران - ایرنا- 'کریستین لاگارد' رئیس صندوق بین المللی پول امروز (دوشنبه) گفت: اگر رشد چین و سایر بازارهای درحال رشد ادامه پیدا کند، ممکن است مقر این نهاد در یک دهه آینده به پکن منتقل شود.
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به سیستم بانکی، عدم پذیرش چک‌های رمزدار صادره بانک صادرات از تاریخ ۲ مردادماه را خواستار شد.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانکها از آنها خواست تا از تاریخ 2 مرداد 96 پذیرش و پردازش چکهای رمزدار صادره بانک صادرات در سامانه چکاوک خودداری کنند. بر اساس این گزارش اضافه برداشت بیش از سقف مجاز بانک‌ها از بانک مرکزی غالبا منجر به قطع سامانه‌های الکترونیکی آنها مانند ساتنا می‌شود. غالبا قطعی این سامانه‌ها موقتی است و باید دید کی این محدودیت برای بانک صادرات رفع خواهد شد.  
مدیرکل دفتر اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی جزئیات مبلغ و زمان دریافت اطلاعات حساب‌های بانکی به منظور اخذ مالیات را تشریح کرد.
تهران - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دریافت تسهیلات براساس قاعده و قانون جرم نیست، بلکه استفاده از رانت جرم است.
صفحه1 از96

ورود اعضا