چهارشنبه, 29 شهریور 1396
اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی (374)

تهران - ایرنا - ایران 20 ماه پس از آغاز اجرای برجام توانست نزدیک به 45 میلیارد دلار قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) با بانک های چین، کره جنوبی، هند و روسیه امضا کند که حدود 10 میلیارد دلار دیگر نیز در حال نهایی شدن است.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد در اطلاعیه ای خبر ادعای برخی رسانه ها پیرامون نحوه و شرایط همکاری با یک بانک اتریشی را نادرست دانست.در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر موافقت ایران با برخی شروط یک بانک اتریشی که می تواند سبب تشدید واردات شود، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد این خبر را نادرست و ناقص خوانده و تاکید کرده است که اساسا چنین ادعایی نادرست بوده و از آنجا که هنوز قراردادی به امضا نرسیده نمی توان از توافق شرط یا شروطی سخن گفت.این اطلاعیه می افزاید؛ به طور اصولی، تضمین وزارت…
تسنیم: در سه ماهه امسال بیشترین سرمایه گذاری خارجی در عرضه انواع کالا و خدمات در فروشگاه‌های مجازی به ارزش ۱۰۲۰۵۶ دلار توسط هلند تصویب شده است.جدیدترین آمار سرمایه‌گذاری خارجی طرح‌های صنعتی، معدنی مصوب در هیأت سرمایه گذاری خارجی طی سه ماهه امسال نشان می‌دهد که بیشترین حجم سرمایه‌گذاری در عرضه انواع کالا و خدمات در فروشگاه‌های مجازی به ارزش 102056 دلار توسط هلندی ها تصویب شده است. در این بازه زمانی در طرح‌های مونتاژ آسانسور 10649 دلار توسط اتریشی‌ها، و ساخت کالاهای بتنی، سیمانی و گچی 28515 دلار توسط آلمانی سرمایه گذاری خارجی مصوب شده است.
مرکز مالی ایران،اطلاعات معاملات سهام و سایر ابزارهای مالی منتشر شده در بازار سرمایه را در اختیار اینفورکس قرار خواهد داد تا این شرکت از طریق سامانه‌های خود، اطلاعات را به سرمایه‌گذاران بدهد.
سه شنبه هفته جاری بانک کشاورزی عرضه کننده سهم 1.36 درصدی خود در بانک ملت از طریق شرکت خدمات پشتیبانی مهر 78 در محدوده قیمت اسمی خواهد بود.
سرپرست گمرک ایران سند راهبردی گمرک ایران را جهت اجرا به مدیران گمرکات ستادی و اجرایی ابلاغ کرد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد صادرات غیرنفتی ایران به چین ۱۳ میلیارد دلار افزایش داشته است.
ایرنا: قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال در واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط کشور، باید افزایش 10 درصدی تولید و اشتغال محقق شود. رضا رحمانی در «نشست مشترک رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی خراسان رضوی» افزود: طرح‌های اولویت‌دار برای رونق تولید و صنعت باید با جدیت پیگیری شوند. وی ادامه داد: جهت‌گیری‌ها در نخستین روزهای کاری دولت دوازدهم درخصوص معدن و سیاست‌های اقتصادمقاومتی بود، بنابراین برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و عملیاتی این وزارتخانه به رئیس‌جمهوری اعلام شد. قائم مقام وزیر صنعت،…
تهران - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نقش بالای نظام بانکی در تامین مالی بخش های اقتصادی گفت: هرگونه ناکارایی و اخلال در تامین مالی نظام بانکی، اثر خود را در افزایش هزینه های تامین مالی بخش های مختلف اقتصاد بر جا می گذارد.
این روزها تحلیل‌گران اقتصادی جهان علاوه بر بررسی نرخ شاخص‌هایی مانند نفت خام، طلا و دلار به یک شاخص دیگر نیز توجه می‌کنند؛ بیت‌کوین که طی چند ماه گذشته به دلیل رشد قیمت استثنایی از جذابیت بیشتری برخوردار شده در حال تبدیل شدن به یکی از ابزارهای مهم تبادل مالی در جهان است.
صفحه1 از38

ورود اعضا